Lütfü Türkkan’ın küfrettiği şehit ağabeyinin annesi oğlunun mezarını ziyaret ettiLütfü Türkkan’ın küfrüne maruz kalan şehit ağabeyi Tahir Gümren’in annesi Telli Gümren, üzüntüden sabaha kadar uyuyamadıklarını söyledi.


Lütfü Türkkan'ın küfrettiği şehit ağabeyinin annesi oğlunun mezarını ziyaret etti

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in dün Bingöl’de esnafı ziyaret ettiği sırada tepkisini dile getirdiği için İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan’ın şehit ağabeyine küfretmesine yönelik tepkiler sürüyor.

Bugün Bingöl merkeze bağlı Gözer köyünde yaşayan şehidin annesi Telli Gümren, 1997 yılında yaylada hayvan otlattığı sırada terör örgütü PKK’nın saldırısı sonucu 14 yaşında kaybettiği evladı İsa’nın mezarını ziyaret etti, dua okudu.

Gümren, şehit oğlunun acısını hala yaşarken, oğlu Tahir Gümren’in Lütfü Türkkan’ın küfrüne maruz kaldığını televizyonda yayınlanan haberlerden öğrendiğini, uzun süre gözyaşı döktüğünü söyledi.

Lütfü Türkkan ın küfrettiği şehit ağabeyinin annesi oğlunun mezarını ziyaret etti #1

Lütfü Türkkan’ın küfrettiği şehit ağabeyinin annesi oğlunun mezarını ziyaret etti VİDEO

“OĞLUMUN PARÇALARINI ÇUVALA KOYDULAR”

“Oğlum şehit olduğunda bırakmadılar göreyim. Parçalarını çuvala koydular, götürdüler. Oğlum bu şekilde ölmüş ve yine de buna yalan diyorlar. Kimsenin umurunda değil. Kaç yıldır oğlumun acısıyla yaşıyoruz. Evlat unutulur mu? Allah’ın emri baş göz üstüne fakat böyle bir olay kolay değil. Oğlum İsa sürekli hayvanların yanına gidiyordu, hayvanları köyün arkasında bulunan yaylaya götürüyordu. Yaylaya gitti, orada bomba patladı, bedeni parça oldu, bana cenazesini getirdiler.” ifadelerini kullanan Gümren, dün oğlu Tahir Gümren’e küfredildiğini öğrendiğinde çok üzüldüğünü belirtti.

Lütfü Türkkan ın küfrettiği şehit ağabeyinin annesi oğlunun mezarını ziyaret etti #2

“HEM OĞLUM ÖLMÜŞ HEM DİĞER OĞLUMA HAKARET EDİYORLAR”

Gümren, “Tahir dün oraya gitti. Tahir kardeşinden dolayı üzgündü, bir şeyler söylemiş, kalkmışlar Tahir’e hakaret etmişler. Sebep? Hem oğlum ölmüş hem de diğer oğluma hakaret ediyorlar. Oğlum devletine karşı gelmedi. Bizim yüreğimiz yanıyor. Buna rağmen yine oğluma dün hakaret etmişler. Oğlumun içi yanıyor. Yüreğin yanmadan bir şey söyler misin?” diye konuştu.

Lütfü Türkkan ın küfrettiği şehit ağabeyinin annesi oğlunun mezarını ziyaret etti #3

“SABAHA KADAR UYUYAMADIK”

“Kaç yıl oldu, hala içimiz yanıyor. Dün Tahir’e yapılanlardan o kadar çok üzüldüm ki sabaha kadar uyuyamadım. Sadece ben değil çocuklarımın hepsi çok üzüldü.” diyen Gümren, şehit annesi olmadığını iddia edenlere tepkilerini dile getirdi.

Gümren, “Oğulları şehit yakını değil diyorlar. Hangisi yalan, bu mezar mı ölen oğlum mu yalan? Elimdeki dosyalar yalan mı?” ifadelerini kullandı.

Lütfü Türkkan ın küfrettiği şehit ağabeyinin annesi oğlunun mezarını ziyaret etti #4

“OĞLUM SAHİPSİZ DEĞİL”

Oğluna küfredilmesine ayrıca çok üzüldüğünü anlatan Gümren, “O kadar hakaret yaptılar, bir de küfrettiler. Oğlum sahipsiz değildir.” şeklinde konuştu.

Gözer köyü muhtarı Zümrü Kınaş da İsa Gümren’in 1997 yılında henüz 14 yaşındayken terör saldırısı sonucu şehit olduğunu belirterek, ailesinin bu saldırının ardından çok acı yaşadığını ifade etti.

Lütfü Türkkan ın küfrettiği şehit ağabeyinin annesi oğlunun mezarını ziyaret etti #5

“SABIRLA DİNLEMESİ LAZIM”

Kınaş, Tahir Gümren’in kardeşinin 14 yaşında şehit edildiğini ve bu acının kolay bir şey olmadığını belirterek, şunları kaydetti:

“İçi yanıyor, bu yüzden bir tepki göstermiş, o tepkiden dolayı da hakaret görüyor. Bu şehit ailesidir, resmi kayıtlarda da vardır. Bu saklanacak bir şey değildir. Siyasilerimizin biraz daha dikkatli olması lazım. Şehit ailelerinin tepkisini sabırla dinlemeleri lazım, böyle hakaret ederek değil. Siyaset yapıyorlarsa biraz dikkatli olmaları lazım. Bu son olaydan dolayı ailenin gerçekten zor bir gece geçirdiklerini biliyorum. Ailenin şu ana kadar kimseye bir hakareti ya da bir zararı olmamış, buna herkes şahit.”

Lütfü Türkkan ın küfrettiği şehit ağabeyinin annesi oğlunun mezarını ziyaret etti #6

Lütfü Türkkan ın küfrettiği şehit ağabeyinin annesi oğlunun mezarını ziyaret etti #7

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir