TBB, selzedelerin yaralarını sarmak için bankalara çağrıda bulunduBartın, Kastamonu ve Sinop’taki sel felaketinden etkilenen banka müşterilerinin talepleri halinde, kendilerine finansman olanakları sağlanacak, borçları ertelenecek.


TBB, selzedelerin yaralarını sarmak için bankalara çağrıda bulundu

Türkiye Bankalar Birliği (TBB); Bartın, Kastamonu ve Sinop’taki sel felaketinden etkilenen banka müşterilerinin, talepleri halinde bankalara olan borçlarının ödenmesi, ertelenmesi ve finansman olanakları sağlanması konusunda tavsiye kararı aldı.

KARAR BUGÜNKÜ TOPLANTIDA ALINDI

TBB’den tavsiye niteliğinde yapılan duyuruda, Birlik Yönetim Kurulu’nun bugünkü toplantısında, afet bölgesinde yaşanan muhtelif sorunların hafifletilmesine katkıda bulunulması, bankacılık hizmetlerinin kesintisiz olarak sürdürülmesi ve bölgenin ihtiyaç duyabileceği desteğin sağlanması konularının görüşüldüğü aktarıldı.

TBB, selzedelerin yaralarını sarmak için bankalara çağrıda bulundu #1

“BORÇLARININ ÖDENMESİNDE, ERTELENMESİNDE VE FİNANSMAN SAĞLANMASINDA GEREKLİ KOLAYLIKLAR GÖSTERİLECEK”

TEB’ yapılan açıklamada; “Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu ile eşgüdüm halinde bankalar tarafından alınan önlemler ve yapılan çalışmalar değerlendirilmiştir. Yönetim Kurulumuz tarafından, felaketin bölge ekonomisinde yol açtığı olumsuz etkilere maruz kalan, ödeme imkanları olumsuz etkilenen müşterilerin talepleri halinde bankalara olan borçlarının ödenmesinde, ertelenmesinde ve/veya kendilerine finansman olanakları sağlanmasında gerekli kolaylıkların gösterilmesi hususunda üyelerimize tavsiyede bulunulmasına; mücbir halin yaşandığı mahalde ikametgahı/işyeri adresi veya şubede hesabı bulunan müşterilerin kredi risk, kredi ödeme, senet ve çek işlemlerine ilişkin bildirimlerinin, Risk Merkezi mücbir hal düzenlemesi çerçevesinde yapılması hususunda gerekli hassasiyetin gösterilmesi için Risk Merkezi Üyelerinin bilgilendirilmesine karar verilmiştir.

TBB, selzedelerin yaralarını sarmak için bankalara çağrıda bulundu #2

SEL FELAKETİNDEN ETKİLENDİKLERİNİ KANITLAYANLAR, BELGELERLE BANKALARA GELEBİLİR

Müşterilerimiz sel felaketinden etkilendiklerini kanıtlayan belgelerle bankaları ile temasa geçebilir.” bilgisi verildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir