Volkswagen, 200 binden fazla aracını geri çağırabilirAlmanya’da Federal Motorlu Ulaşım Dairesi (KBA), dünya genelinde 200 binden fazla Volkswagen T6 modelinde sorun olduğunu açıkladı.


Volkswagen, 200 binden fazla aracını geri çağırabilir

Otomobil üreticileri, zaman zaman araçlarda meydana gelen bazı sorunlar nedeniyle geri çağırma programı başlatıyor. Benzer bir durum, Alman otomobil üreticisi Volkswagen’in de başına gelebilir.

Almanya’da Federal Motorlu Ulaşım Dairesi (KBA), dünya genelinde 200 binden fazla Volkswagen T6 modelinin potansiyel olarak “tehlikeli bir kapı kilitleme mekanizmasına” sahip olduğunu açıkladı.

KAPILARDA AÇILMA RİSKİ VAR

KBA’dan yapılan açıklamada, Alman otomobil üreticisi Volkswagen’in 2019-2021 döneminde ürettiği T6 model araçların soğuk hava koşullarında “sürüş sırasında kapıların beklenmedik bir şekilde açılma” riski taşıdığını belirtildi.

Sadece Almanya’da 67 bin 400 aracın bu riski taşıdığına yer verilen açıklamada, Volkswagen’in söz konusu araçları geri çağırmasının izlendiği belirtildi.

KBA, “Donma noktası altındaki sıcaklıklarda içeri giren su, kapı kilitleme mekanizmasını bozabilir ve kapının kilitli görünmesine neden olabilir.” değerlendirmesini yaptı.

volkswagen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir